Feedback
Zapisz się na darmowe powiadomienia o zbliżających terminach dotacji:

Podaj email:Feedback
Zapisz się na darmowe powiadomienia o zbliżających terminach dotacji:

Podaj email:Dobra wiadomość dla podatników!  Nie będą zmuszeni do męczącej weryfikacji płatności za niezapłacone faktury.

Zmiany wejdą w życie 1 stycznia 2016 r. Zgodnie z przepisami przejściowymi, podatnicy, którzy na podstawie obecnie obowiązujących przepisów dokonali zmniejszenia kosztów uzyskania przychodów albo zwiększenia przychodów, będą mogli (po zapłaceniu zobowiązań kontrahentowi) zwiększyć koszty uzyskania przychodów.

Zasady, które jeszcze obowiązują:

w przypadku zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatku i nieuregulowania zobowiązania w terminie 30 dni od daty upływu terminu płatności, podatnik jest obowiązany do zmniejszenia kosztów uzyskania przychodów o kwotę, która nie została uregulowana wraz z upływem wyżej wymienionego 30-dniowego terminu.

Co się tyczy jeżeli termin płatności jest dłuższy niż 60 dni, a faktura nie została uregulowana, to zmniejszenia kosztów uzyskania przychodów dokonuje się z upływem 90 dni od daty zaliczenia wydatku do kosztów uzyskania przychodów.

Powinniśmy także pamiętać, że korekty kosztów są głównie tymczasowe. Wyłączenie z kosztów uzyskania przychodów trwa jedynie do czasu zapłaty za przeterminowaną fakturę.

 

Fundusze Unijne

Projekty unijne

Nie posiadasz funduszy na realizację projektu? Masz pomysł na biznes? Zgłoś się do nas!

czytaj więcej

Referencje

WspółpracaCentrum Doradztwa sp. z o.o.[Ltd.] is implementing the project under Measures 6.1 of the Innovative Economy Operational Programme 2007-2013. The project is cofounded by the European Regional Development Fund.