Feedback
Zapisz się na darmowe powiadomienia o zbliżających terminach dotacji:

Podaj email:Feedback
Zapisz się na darmowe powiadomienia o zbliżających terminach dotacji:

Podaj email:Tax2power należy do Sonelli Group Cluster, który tworzy interdyscyplinarny klaster posiadający wielojęzyczny zespół specjalistów, świadczących usługi kompetentnego doradztwa i wszechstronnej obsługi przedsiębiorstw w celu zwiększenia ich sprzedaży. Sonelli Group Cluster ma bogate doświadczenie w realizacji projektów z zakresu strategii, szkoleń, dotacji unijnych, rozwiązań IT, zarządzania personelem, PR i marketingu, sprzedaży oraz nieruchomości. Klaster zrzesza firmy konsultingowo – wdrożeniowe, które w imieniu swoich klientów rozwijają i wprowadzają rozwiązania IT zorientowane na procesy biznesowe i przemysł.

Zgodnie z deklaracjami prezydenta Andrzeja Dudy oraz Prawa i Sprawiedliwości oznacza to, że w kieszeni najbiedniejszych podatników pozostanie 900 zł, ale dla tych osób, których odchody roczne osiągają poziom minimalny - co najmniej 8 tys. zł.(czyliosoby, które miesięcznie zarabiają co najmniej 1538 zł).

W Polsce kwota wolna od podatku jest jedną z najniższych w Europie. Podatek dochodowy w naszym kraju płacą również osoby, których dochody nie przekraczają minimum egzystencji.

W Polsce (w przeliczeniu na euro ) zwolnione z podatku jest 750 euro. To o 21 razy mniej niż w Finlandii (ponad 16 tys. euro), 14 razy mniej niż w Wielkiej Brytanii (13,5 tys.) a także ponad 11 razy mniej niż w Niemczech (8,3 tys.).

Dobra wiadomość dla podatników!  Nie będą zmuszeni do męczącej weryfikacji płatności za niezapłacone faktury.

Zmiany wejdą w życie 1 stycznia 2016 r. Zgodnie z przepisami przejściowymi, podatnicy, którzy na podstawie obecnie obowiązujących przepisów dokonali zmniejszenia kosztów uzyskania przychodów albo zwiększenia przychodów, będą mogli (po zapłaceniu zobowiązań kontrahentowi) zwiększyć koszty uzyskania przychodów.

Zasady, które jeszcze obowiązują:

w przypadku zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatku i nieuregulowania zobowiązania w terminie 30 dni od daty upływu terminu płatności, podatnik jest obowiązany do zmniejszenia kosztów uzyskania przychodów o kwotę, która nie została uregulowana wraz z upływem wyżej wymienionego 30-dniowego terminu.

Co się tyczy jeżeli termin płatności jest dłuższy niż 60 dni, a faktura nie została uregulowana, to zmniejszenia kosztów uzyskania przychodów dokonuje się z upływem 90 dni od daty zaliczenia wydatku do kosztów uzyskania przychodów.

Powinniśmy także pamiętać, że korekty kosztów są głównie tymczasowe. Wyłączenie z kosztów uzyskania przychodów trwa jedynie do czasu zapłaty za przeterminowaną fakturę.

 

Fundusze Unijne

Projekty unijne

Nie posiadasz funduszy na realizację projektu? Masz pomysł na biznes? Zgłoś się do nas!

czytaj więcej

Referencje

WspółpracaCentrum Doradztwa sp. z o.o. realizuje projekt w ramach działania 6.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013. Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.